SMT Software stawia na floty

KAJ
opublikowano: 21-04-2010, 00:00

Debiutująca dziś informatyczna spółka zapowiada 60-procentowy wzrost przychodów. I myśli o kolejnej emisji.

Debiutująca dziś informatyczna spółka zapowiada 60-procentowy wzrost przychodów. I myśli o kolejnej emisji.

SMT Software dołącza dziś do obecnego już na NewConnect Adv.pl, mającego ponad połowę udziałów w informatycznej spółce. Dzisiejszy debiutant nie podaje oficjalnych prognoz finansowych na ten rok, ale przedstawiciele spółki nie ukrywają, że pierwsze trzy miesiące napawają optymizmem.

— Początek 2010 r. pokazuje, że realizuje się dobry scenariusz. On pozwala oczekiwać podtrzymania tempa rozwoju z 2009 r. — zaznacza Szymon Pura, członek zarządu SMT Software.

Oznacza to, że przychody informatycznej spółki mogą w tym roku przekroczyć 16 mln zł, wobec 10,2 mln zł w zeszłym. Dzisiejszy debiutant celuje także w odpowiednio wyższe zyski. Można szacować, że w tym roku SMT Software zarobi netto co najmniej 2 mln zł wobec 1,4 mln zł w 2009 r.

— Stawiamy na rozwój m.in. usług geolokalizacyjnych dla firm dysponujących dużymi flotami. Pracujemy też nad stworzeniem działu oferującego wdrożenia systemów informacji geograficznej. Te systemy są wykorzystywane zarówno w administracji publicznej, jak i przez firmy, np. z sektora energetycznego —podkreśla Szymon Pura.

Spółka nie wyklucza kolejnej emisji akcji jeszcze w tym roku. SMT ma już za sobą prywatną emisję w wysokości 1 mln zł.

— Jeśli będzie nowa emisja, to zapewne nie mniejsza niż ta, z którą wchodzimy na giełdę — zapowiada członek zarządu SMT Software.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SMT Software stawia na floty