SN uznał wniosek ET o kasację wyroku arbitrażu ws PTC

18-01-2007, 18:04

SN uznał wniosek ET o kasację postanowienia o uznaniu na terytorium RP wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego.

Sąd Najwyższy uznał w czwartek wniosek Elektrimu Telekomunikacja, kontrolowanego przez Vivendi Universal o kasację postanowienia o uznaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego. Sprawa trafi ponownie do rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji.

Przewodniczący składu sędziowskiego powiedział, iż kasacja została uznana, a sprawa wraca do rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji.

Wyrok Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu był jednym z kluczowych postanowień w sporze między Elektrimem Telekomunikacja, Deutsche Telekom i Elektrimem w sporze o 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci telefonii komórkowej Era.

Wyrok z Wiednia był już prawomocnie uznany na terytorium Polski. Następnie inny sąd uznał, że DT w sposób ważny wykonało opcję call na udziały w PTC, ponieważ Elektrim nie wypełnił obowiązków wynikających z postanowienia wiedeńskiego trybunału.

Elektrim uznał tę ostatnią decyzję, a DT zapłacił polskiej firmie 600 mln euro za 48% udziałów PTC nabytych w drodze wykonanej we wrześniu opcji call. Tym samym według DT i Elektrimu, Deutsche Telekom posiada obecnie 97% udziałów polskiego operatora.

Czwartkowy wyrok otwiera na nowo postępowanie w sprawie uznaniu wyroku z Wiednia w Polsce. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / SN uznał wniosek ET o kasację wyroku arbitrażu ws PTC