Snap znowu zmienia szefa sprzętu

ŁO
opublikowano: 20-12-2018, 10:22

Karuzela w zespole odpowiedzialnym za okulary kręci się w najlepsze. Na fotelu kierownika siada nowa osoba.

- Snap ma nowego szefa odpowiedzialnego za okulary Spectacles, trzeciego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy  - podaje serwis Recode.  

Zobacz więcej

Okulary Spectacles

Snap

Sahil Sharma, dotychczasowy wiceprezes odpowiedzialny za rozwój działu hardware, odchodzi z koncernu, a zastąpi go Steen Strand, który dołączył do firmy kilka miesięcy temu po 11 latach spędzonych w spółce Icon Aircraft. To dosyć zaskakująca informacja, bo Sharma przejął stery w lipcu z rąk Marka Randalla. 

SnapLab jest dosyć tajemniczym działem właściciela popularnej aplikacji. Zespół  odpowiedzialny jest za pracę nad sprzętem. Snap dwa lata temu pokazał swoje pierwsze okulary Spectacles z funkcją robienia zdjęć i kręcenia materiałów wideo.  

Spółka liczyła, że gadżet sprzedawany w specjalnych automatach rozmieszczanych w różnych miejscach przyciągnie sporą liczbę fanów. Eksperyment zakończył się jednak niepowodzeniem. Amerykańska firma poinformowała jesienią poprzedniego roku, że straciła na okularach 40 mln USD. W mediach pojawiają się jednak doniesienia, że Snap pracuje nad trzecią generacją gadżetu.  

Podstawowym produktem spółki Snap jest aplikacja Snapchat, popularna szczególnie w grupie młodszych użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy