Czytasz dzięki

Snapchat szykuje się do wejścia na giełdę

opublikowano: 06-10-2016, 21:17

Spółka Snap, znana wcześniej jako Snapchat pracuje nad ofertą IPO, donosi serwis MarketWatch.

Wartość popularnego – szczególnie wśród młodzieży – serwisu społecznościowego oferującego wymianę wiadomości może przekroczyć poziom  25 mld USD. Analitycy twierdzą, że może to być jednen z najbardziej zyskownych debiutów ostatnich lat.

Zobacz więcej

Aplikacja Snapchat

fot. Bloomberg

Według osób związanych ze sprawą, do sprzedaży akcji może dojść najwcześniej w marcu 2017 r. Podkreślają one, że nie ma żadnej gwarancji, że licząca sobie zaledwie cztery lata spółka z kalifornijskiego Venice, zdecyduje się na sprzedaż udziałów w tym przedziale czasowym. Potencjalna oferta spółki, której serwis znany jest przede wszystkim z automatycznego usuwania wiadomości po 24 godzinach, byłaby największą na amerykańskiej giełdzie od 2014 r., kiedy to na nowojorskim parkiecie zadebiutowały walory chińskiego giganta e-commerce Alibaba Group Holding, który w debiucie osiągnął wartość rynkową rzędu 168 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane