Snapchat znowu stracił użytkowników

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 26-10-2018, 13:22

Spółka zarządzająca aplikacją poinformowała, że w ostatnim kwartale znowu spadła liczba jej użytkowników.

Snapchat miał w ostatnim kwartale 186 mln użytkowników dziennie. Snap przyznał jednocześnie, że prognozuje spadek również w czwartym kwartale.  

Zobacz więcej

Snapchat

Bloomberg

Analitycy przepytywani przez agencję Bloomberg prognozowali, że liczba użytkowników wyniesie 186,8 mln osób.  

Takie doniesienia nie wpływają dobrze na giełdową kondycję internetowej spółki. Akcje Snapa straciły ponad połowę wartości od momentu debiutu na parkiecie w marcu 2017 roku.

Aplikacja jest popularna szczególnie wśród młodych ludzi, ale jednocześnie mierzy się z krytyką za nieudane przeprojektowanie z początku roku.  

Snap przeszedł też rewolucję kadrową. Ściągnął do siebie Jeremiego Gormana, byłego szefa sprzedaży reklam w Amazonie oraz Jareda Grusda, który kierował portalem Huffington Post, a wcześniej pracował w Spotify i Google. Pierwszy ma być dyrektorem ds. biznesowych, drugi będzie odpowiadał za strategię.    

W kwartale zakończonym 30 września sprzedaż spółki podskoczyła o 43 proc. do 298 mln USD. Snap zanotował jednak stratę netto sięgającą 325,1 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy