Śniadek: Negocjacje drogą rozwiązania sporu w służbie zdrowia i górnictwie

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
30-05-2006, 08:44

Janusz Śniadek ma nadzieję, że nie dojdzie do strajku generalnego służby zdrowia. Szef Solidarności przyznał, że o takim strajku myśli z pewną trwogą. Śniadek w Sygnałach Dnia wyraził nadziej, że jednak konflikt będzie rozwiązany w drodze rozmów.

Janusz Śniadek ma nadzieję, że nie dojdzie do strajku generalnego służby zdrowia. Szef Solidarności przyznał, że o takim strajku myśli z pewną trwogą. Śniadek w Sygnałach Dnia wyraził nadziej, że jednak konflikt będzie rozwiązany w drodze rozmów.

Według przewodniczącego Komisji Krajowej Solidarności żądania płacowe lekarzy i pielęgniarek są zasadne. Gość Jedynki podkreślił, że chodzi o to, by pieniądze z trafiły i do medyków i dla pacjentów.

Śniadek jest za tym, by górnicy dostali nagrody z wypracowanego przez kopalnie w ubiegłym roku dużego zysku. Tymczasem zarządy kopalń i rząd chcą te pieniądze przeznaczyć na inwestycje. Szef Solidarności uważa, że sprawa jest delikatna i nie należy o niej rozmawiać w mediach. Wyraził nadzieję, że w procesie spokojnych negocjacji uda się ten problem rozwiązać. Szef Solidarności dodał, że na razie dialog strony społecznej, czyli związków zawodowych z rządem pozostawia wiele do życzenia. Śniadek sądzi jednak, że da się to naprawić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Śniadek: Negocjacje drogą rozwiązania sporu w służbie zdrowia i górnictwie