Sobet liczy na instytucje

ANP
opublikowano: 15-07-2010, 00:00

Sierpniowe walne budowlanej firmy zdecyduje o splicie i emisji akcji. Spółka liczy na kilka milionów złotych.

Sierpniowe walne budowlanej firmy zdecyduje o splicie i emisji akcji. Spółka liczy na kilka milionów złotych.

16 sierpnia akcjonariusze Sobetu, firmy specjalizującej się w budownictwie infrastrukturalnym, zdecydują m.in. o splicie akcji w stosunku 4:1. Poprzedzi on emisję akcji z prawem poboru, z której spółka zamierza pozyskać kilka milionów złotych.

— Spodziewamy się, że split akcji wpłynie na poprawę płynności, a tym samym zwiększy atrakcyjność inwestycyjną spółki przed planowaną emisją akcji. Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie pieniędzy z emisji, przeznaczymy je na zwiększenie środków obrotowych — twierdzi Piotr Czajkowski, prezes Sobetu.

Fundusze private equity Astoria Capital oraz Biomed Investors zadeklarowały, że obejmą akcje o wartości co najmniej 1 mln zł. Dla prezesa Czajkowskiego to dobry znak. Liczy, że kolejne instytucje zainteresują się Sobetem. Prezes zapewnia, że od początku roku spółka notuje coraz wyższe przychody, a portfel zleceń rośnie znacznie szybciej niż w 2009 r. Obecnie wynosi on ponad 147 mln zł, z czego na ten rok przypada ponad 72 mln zł.

Za ponad miesiąc minie rok od chwili debiut Sobetu na NewConnect. Spółka zaczęła z wysokiego "C". W pierwszym dniu notowań PDA Sobetu wzrosły o 15 proc. do 23 zł. Wczoraj na zamknięciu za jeden papier płacono 9,30 zł. W ciągu roku-półtora Sobet planuje przenieść się na główny parkiet. Wpierw musi spełnić warunek kapitalizacji wysokości 10 mln EUR. Obecnie wartość rynkowa spółki to ponad 24 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy