Sobet zmierza na giełdę

ANP
opublikowano: 29-01-2009, 00:00

Budowlana spółka skłania się ku wejściu na giełdę, ale bez emisji. Prace nad prospektem już trwają.

Budowlana spółka skłania się ku wejściu na giełdę, ale bez emisji. Prace nad prospektem już trwają.

Sobet, spółka z województwa opolskiego, działająca w sektorze budownictwa przemysłowego, infrastrukturalnego oraz obiektów użyteczności publicznej, rozpoczęła prace nad prospektem emisyjnym.

— Nie zrezygnowaliśmy z giełdy mimo kryzysu na rynku kapitałowym. Czekamy na poprawę. Rozpatrujemy też możliwość debiutu bez emisji. Jeśli zdecydujemy się na New Connect, to wejdziemy w tym roku, jeśli na główny parkiet, to jeszcze poczekamy — mówi Piotr Czajkowski, prezes Sobetu.

Firma nie narzeka na brak pracy.

— Jest coraz więcej przetargów, ale przybywa też konkurencyjnych firm. Nie brakuje nam prac w rejonie Górnego Śląska, gdzie głównie działamy. Obecnie mamy podpisane umowy na ten rok na 40 mln zł. Chcemy zwiększyć portfel zleceń powyżej 50 mln zł — dodaje prezes.

Jedynym zmartwieniem spółki jest uzyskanie finansowania. Prezes zapewnia, że nie ma blokady na kredyty bankowe. Sobet zamknął 2008 r. nieco poniżej planów. Szacunki mówiły o 3,41 mln zł zysku netto i 46,9 mln zł przychodów. W tym roku aż 80 proc. przychodów będzie pochodzić z działalności infrastrukturalnej. Reszta z budownictwa przemysłowego i kubaturowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy