Sobieski zyskał czas

WIS
opublikowano: 20-05-2009, 00:00

Dzięki sądowej kontrofensywie znanego producenta wódek widmo upadłości jego spółek na razie się oddaliło.

Dzięki sądowej kontrofensywie znanego producenta wódek widmo upadłości jego spółek na razie się oddaliło.

Jak na razie Grupa Sobieski (lub szerzej Belvedere), wicelider polskiego rynku wódki, skutecznie broni się w sądzie przed ogłoszeniem upadłości likwidacyjnej spółek na wniosek reprezentującego jej wierzycieli The Bank of New York Mellon. Postępowanie dotyczące upadłości spółki Domain Menada (import i dystrybucja win) zostało wczoraj bezterminowo odroczone. Z pewnością przyczyniło się do tego złożenie przez zarząd Domain Menada wniosku o wyłączenie sędzi Anny Zdort z tego i innych postępowań upadłościowych dotyczących Grupy Sobieski. Krzysztof Tryliński, dyrektor generalny Belvedere, zarzucił Annie Zdort m.in. faworyzowanie strony przeciwnej w toku postępowania upadłościowego Domain Menada.

Sąd Rejonowy odroczył także (do 15 czerwca) postępowanie w sprawie spółki Sobieski. Jednocześnie dopuścił do udziału w sprawie francuskich nadzorców sądowych Belvedere (Maurice Picard oraz Philippe MaĒtre), co oznacza, że to od nich, a właściwie od wyników postępowania ochronnego Belvedere we Francji, zależeć będą dalsze losy procesu w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy