Sobolewski: Inwestor GPW będzie musiał podpisać wielką księgę zobowiązań

MD, Rzeczpospolita
opublikowano: 23-01-2009, 09:28

Najlepszy inwestor dla warszawskiej giełdy to taki, który zgodzi się na najdalej idące zobowiązania wobec tego rynku, powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes GPW Ludwik Sobolewski. 

- Kandydatom zostanie zaprezentowana wielka księga zobowiązań, warunków zawarcia tej transakcji. Gotowość do jej podpisania będzie niezwykle istotna. Dlatego to typowanie, które się pojawiło, to w istocie puste popisywanie się tym, że zna się nazwy kilku giełd – powiedział Rzeczpospolitej prezes GPW.

Pytany, czy wisząca w jego gabinecie mapa Europy nie jest za mały, by szukać inwestora dla GPW, Sobolewski odpowiedział, że „jej zasięg jest wystarczający”.

Prezes GPW powiedział Rzeczpospolitej, że „byłby nieprzyjemnie zdziwiony”, gdyby w tym roku na warszawskim parkiecie nie zadebiutowało co najmniej 20 spółek. W przypadku NewConnect może być ich ok. 40.

MD, Rzeczpospolita 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, Rzeczpospolita

Polecane