Socha: Drobni inwestorzy dostaną dyskonto przy zakupie akcji PKO BP

opublikowano: 03-09-2004, 10:35

Drobni inwestorzy dostaną 4-proc. dyskonto w pierwszym tygodniu zapisów na akcje PKO BP i 2 proc. w drugim. Inwestorów kupujących akcje PKO BP poprzez lokatę prywatyzacyjną założoną w tym banku nie obejmie ewentualna redukcja zakupów -poinformował minister skarbu Jacek Socha w I programie Polskiego Radia.

"W transzy indywidualnych inwestorów krajowych, inwestorzy będą mogli nabywać akcje banku poprzez domy maklerskie oraz lokaty prywatyzacyjne w PKO BP" - powiedział w piątek Socha.

"Dodatkowo każdy inwestor indywidualny, który przetrzyma akcje PKO BP przez rok otrzyma jedną akcję darmową za każde 20 akcji" - powiedział Socha.

Dodał, że akcje dla inwestorów indywidualnych mogą stanowić nawet 40 proc. wszystkich oferowanych akcji.

Socha podtrzymał wcześniejsze informacje, że będą wydzielone transze dla krajowych inwestorów instytucjonalnych oraz inwestorów zagranicznych, a także pula rezerwowa.

Socha wyraził zdziwienie planowanym przez Ligę Polskich Rodzin wnioskiem o wotum nieufności dla niego. Głównym powodem wniosku o wotum są plany ministra skarbu dotyczące prywatyzacji PKO BP.

"Sprzedaż akcji PKO BP jest działaniem zgodnie z konstytucyjnym obowiązkiem ministra skarbu. Do ustawy budżetowej jest dołączony dokument Kierunki Prywatyzacji, który został przyjęty przez Sejm i w tym dokumencie jest powiedziane, że do końca roku MSP sprzeda do 30 proc. akcji PKO BP" - powiedział Socha.

Dodał, że sprzedaż akcji PKO BP jest konieczna także do realizacji ustawy budżetowej, która zakłada wpływy z prywatyzacji na ponad 8 mld zł, z czego zrealizowano niewiele ponad 2 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Socha: Drobni inwestorzy dostaną dyskonto przy zakupie akcji PKO BP