Socha: Najlepsze rozwiązanie to upublicznienie Polkomtela

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-04-2005, 11:07

Najlepszym rozwiązaniem jest upublicznienie Polkomtela - uważa minister skarbu Jacek Socha. Jego zdaniem nie ma szans, by do giełdowego debiutu operatora doszło we wrześniu, tak jak planują polscy akcjonariusze Polkomtela.

Najlepszym rozwiązaniem jest upublicznienie Polkomtela - uważa minister skarbu Jacek Socha. Jego zdaniem nie ma szans, by do giełdowego debiutu operatora doszło we wrześniu, tak jak planują polscy akcjonariusze Polkomtela.

    "Rozmawiałem z polskimi akcjonariuszami Polkomtela.  Zaproponowałem im, że najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie zgody od pozostałych akcjonariuszy na upublicznienie spółki" - powiedział w czwartek dziennikarzom Socha. "Nie sądzę, żeby to udało się jeszcze we wrześniu. Do końca tym roku jest jeszcze szansa" - dodał.

    W połowie grudnia 2004 r. polscy akcjonariusze Polkomtela: PKN Orlen, KGHM Polska Miedź i Polskie Sieci Elektroenergetyczne, podpisali porozumienie o wprowadzeniu akcji spółki na GPW nie później niż do 30 września 2005 roku.

    Na upublicznienie Polkomtela niezbędna jest zgoda zagranicznych akcjonariuszy.

    Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy w sprawie wprowadzenia Polkomtela na giełdę odbędzie się w czwartek.

    KGHM, PKN Orlen, TDC A/S i Vodafone Americas Inc. posiadają po 19,61 proc. akcji Polkomtela, a grupa PSE 17,51 proc. Akcjonariuszem Polkomtela jest także Węglokoks SA, który ma 4 proc. jego akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane