Socha: Wynik głosowania stawia pytanie o możliwość samorozwiązania Sejmu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-04-2005, 10:05

Minister skarbu Jacek Socha uważa, że wynik głosowania nad odwołaniem go z rządu stawia pytanie o możliwość samorozwiązania Sejmu 5 maja.

Minister skarbu Jacek Socha uważa, że wynik głosowania nad odwołaniem go z rządu stawia pytanie o możliwość samorozwiązania Sejmu 5 maja.

Sejm odrzucił w piątek wniosek o wotum nieufności dla Sochy. Za odwołaniem ministra głosowało 192 posłów, 218 było przeciw, wstrzymało się 3 posłów.    

Jak powiedział Socha dziennikarzom tuż po głosowaniu, jego wynik powinien być analizowany z punktu widzenia politycznego.

"Sejm, tak na dobrą sprawę (...) nie wykorzystał szansy doprowadzenia do wcześniejszych wyborów" - uważa Socha. Dodał, że jako zwolennik wcześniejszych wyborów w przypadku niekorzystnego dla niego wyniku piątkowego głosowania "powiedziałby sobie w duchu: tylko męczennicy przechodzą do historii".

We wtorek, podczas sejmowej debaty nad odwołaniem ministra skarbu, premier Marek Belka zapowiedział, że w przypadku odwołania Sochy wystąpi z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane