Softbank korzysta na Prokomie

Dariusz Karolak
11-05-2001, 00:00

Softbank korzysta na Prokomie

Na Softbanku nie zadziałała linia szyi formacji podwójnego dna przy 40,3. Zadziałało za to wsparcie linii wyznaczanej minimami z 14 III i 4 IV przy 37,4 zł. Skutkiem tego jest wczorajsza dosyć gruba biała świeca, która zamknęła okno bessy. Softbank cechuje się dużą wartością wskaźnika beta, dlatego jest dobrym walorem na spekulacyjne odbicia.

Poza wyprzedaniem wskaźniki nie zachęcają zbytnio do odważniejszych i dłuższych strategii inwestycyjnych. Nad Softbankiem ciąży brzemię podaży akcji z konwersji obligacji oraz wprowadzonych niedawno do obrotu 1,2 mln akcji obejmowanych ze znacznym do aktualnego kursu dyskontem. Dlatego walor ten jest „szybki” do dołu na złym rynku i stosowanie strategii obronnych (linia stop) wydaje się tu niezbędne. Sposobem na wykreowanie wartości jest powrót do pomysłu fuzji z Prokomem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Softbank korzysta na Prokomie