Softbank pomaga warszawskim indeksom

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 03-03-2004, 14:00

Popołudniowa część sesji rozpoczyna się niewielkimi zmianami w porównaniu z pierwszą częścią handlu. Nadal na plusie są jedynie wskaźniki sektorowe MIDWIG i TechWIG. Indeks technologiczny zawdzięcza zwyżkę Softbankowi. Trwa korekta po silnych wzrostach z przełomu miesiąca. WIG 20 utrzymuje bezpieczny dystans do wsparcia 1760 pkt. Obroty na rynku sięgają 150 mln zł.

Wśród komponentów indeksu największych spółek wzrostem wyróżnia się Softbank. Po zmianie na stanowisku prezesa, rynek czeka na kolejne sukcesy integratora. Ponadto na plusie jest BPH PBK, Agora, Budimex i Świecie. Po udanym początku zyski zniwelował Comarch, który pozytywnie zaskoczył wynikami. Za to słabo wyglądają notowania Pekao i Millennium. Zniżkuje też Orlen. We władzach spółki ma dojść do roszad. Według zapewnień ministra skarbu pozycja prezesa Wróbla jest nie zagrożona.

Na szerokim rynku wyróżnia się Forte, które szykuje się do emisji akcji. Zwyżkuje Grupa Onet, która zapowiada zyski na koniec tego roku. Na fali spekulacji pod przejęcie rośnie Jelfa. Po dobrych wynikach zyskuje Redan. Dobrze prezentuje się Boryszew po informacji, że prezes dokupuje akcje spółki. Zwyżkuje Śnieżka, która przekroczyła prognozy finansowe. W

notowaniach jednolitych wyróżniają się Oborniki z niemal 10 proc. wzrostem. Giełdowa spółka zacieśnia współpracę z firmą Jaroma, która może wkrótce stać się jednym z głównych udziałowców producenta mebli.

Po porannej zwyżce nie ma śladu na kursie Hoopa. Producent napojów podał rozczarowujące wyniki. Dynamiczny wzrost z wczorajszej sesji delikatnie koryguje Kredyt Bank. Na poprzedniej sesji inwestorzy kupowali akcje banku po deklaracji prezes, że ma on już najgorsze za sobą i oczekuje zysków w tym roku.

Wczorajsza sesja przyniosła odpoczynek po kilku dniach mocnych wzrostów, które pozwoliły na wyznaczenie nowych rekordów indeksu WIG. Także WIG 20 wreszcie pokonał po wielu próbach dotychczasowe szczyty w strefie 1760 pkt, co pozwoliło mu na zbliżenie się w okolice 1800 pkt. Wskaźnik największych spółek jest obecnie na najwyższych poziomach od stycznia 2001 r. Obserwatorzy rynku wskazują na szarpany charakter zwyżek w czasie obecnej hossy. Kursy rosną dynamicznie przez kilka dni, po czym następuje dłuższa konsolidacja. Po mocnym uderzeniu na przełomie miesięcy wygląda na to że wejdziemy w stabilizację poniżej 1800 pkt na WIG20. Mimo to nic nie wskazuje na to, aby hossa były zagrożona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Softbank pomaga warszawskim indeksom