Softbank szacuje, że zwiększy zysk netto i przychody

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-06-2005, 21:23

Softbank szacuje, że dzięki planowanym akwizycjom trzech spółek IT zwiększy zysk netto w 2006 roku o 29,5 mln zł, a przychody o 215,3 mln zł.

Softbank szacuje, że dzięki planowanym akwizycjom trzech spółek IT zwiększy zysk netto w 2006 roku o 29,5 mln zł, a przychody o 215,3 mln zł.

    Wiceprezes Softbanku Piotr Jeleński poinformował we wtorek na konferencji prasowej, że konsensus rynkowy siedmiu biur maklerskich zakładający, że w 2006 roku grupa Softbanku po akwizycjach będzie miała 757,7 mln zł przychodów i 74,8 mln zł zysku netto, jest realny i możliwy do osiągnięcia.

    Softbank chce dzięki emisjom akcji przejąć 100 proc. udziałów w spółce Incenti, 100 proc. w Komie i 51 proc. w Gladstone. Planuje również zakup 2,5 proc. udziałów w Compie Rzeszów, co umożliwi częściową konsolidację wyników tej spółki.

    Jak poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes Softbanku, Krzysztof Korba, jeszcze do końca czerwca Softbank planuje podpisanie dwóch kontraktów w polskich oddziałach zagranicznych banków o wartości kilka milionów złotych każdy.

    Prezes Softbanku poinformował także, że podtrzymuje plany uzyskania w tym roku kilkunastu milionów złotych wpływów z kontraktów w zagranicznych bankach.

    Portfel zamówień Softbanku na lata 2005 - 2009 wynosi 1,03 mld zł, z czego znaczna część pochodzi z długoterminowych kontraktów w PKO BP (486 mln zł) oraz CEPiK (195 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Softbank szacuje, że zwiększy zysk netto i przychody