Softbank szybko odrabia straty

Sebastian Gawłowski
16-01-2002, 00:00

Spośród walorów największych spółek znakomite notowania na wczorajszej sesji utrzymywał Softbank. Jego śladem podążał inny walor informatyczny Prokom. Z racji obecności Prokomu w akcjonariacie Softbanku i odradzających się co jakiś czas przesłanek o prawdopodobnym mariażu obu spółek, ich kursy zachowują się podobnie.

Walory warszawskiego integratora w trakcie sesji zyskiwały nawet ponad 7 proc. Ostatecznie zakończyły sesję 6,4-proc. wzrostem. Obroty pozostały na tym samym poziomie co w poprzednich dniach. W trakcie sesji kurs przekroczył poziom 31,20 zł, co było równoznaczne z przebiciem szczytu z listopada ubiegłego roku. Poziom ten był do tej pory najważniejszą zaporą dla dalszych zwyżek.

— Nie widzę czynników fundamentalnych zwyżki. Niewykluczone że spółka może szykować niespodziankę w wynikach za ostatni kwartał ubiegłego roku, choć jest to mało prawdopodobne — mówi Bogusław Taźbirek, analityk PBK Assett Management.

Przez ostatnie trzy miesiące Bank of New York systematycznie pozbywał się akcji Soft- banku.

— W tym czasie depozytariusz sprzedał na giełdzie ponad 905 tys. walorów, zmniejszając udział w spółce o 5,2 pkt proc. Jednocześnie bank zszedł poniżej progu 5 proc. w kapitale spółki. Podaż nie odbiła się na kursie, więc nasuwa się skojarzenie, że akcje skupowane były przez dużych inwestorów. Mogły to być zarówno OFE jak i zagranica — mówi Bogusław Taźbirek.

Jedną z przesłanek wzrostu kursu integratora, specjalizującego się w usługach dla sektora finansowego, może być przetarg na kontrakt dla PKO BP. Pozyskanie tego zamówienia mogłoby znacząco polepszyć sytuację spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Softbank szybko odrabia straty