Softbank: trwa walka o kontrolę

Dariusz Karolak
opublikowano: 03-09-2001, 00:00

Softbank: trwa walka o kontrolę

Wysokoobrotowe harami bessy Softbanku nie doczekało się potwierdzenia spadkiem poniżej 22,5, a ostatnie 2 sesje mają wybitnie korekcyjny charakter. Tak silne motywy, jak walka o kontrolę nad spółką, nie zostawią na długo rynku w uśpieniu, zwłaszcza, że akcje na WZA muszą zostać zablokowane z tygodniowym wyprzedzeniem. Na wykresie tygodniowym powstała 3-cia z rzędu biała świeca, tym razem z długim górnym cieniem, co od razu nasuwa podejrzenie, że mogła mieć miejsce dystrybucja. Jednak jest ona w całości usytuowana powyżej rosnącej tygodniowej VAMA10, 22 zł. Sygnałem odwrotu byłoby przebicie jej od góry, co raczej nie nastąpi.

Ostrzegawczy kształt świecy tygodniowej przypuszczalnie okaże się „wyrazem szacunku“ dla oporu grubego korpusu tygodniowego z połowy lipca, którego górna krawędź pokrywa się z opadającą linią szczytów z wykresu logarytmicznego, 27 zł. Zanim nadejdzie głębsza korekta opór ten powinien zostać przetestowany, w czym pomogą silnie zachowujące się wskaźniki dzienne i tygodniowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Softbank: trwa walka o kontrolę