Softbank w dół z powodu emisji

Robert Kurowski
opublikowano: 02-05-2005, 00:00

Plany emisji akcji nie sprzyjają notowaniom Softbanku. Od początku kwietnia kurs podlega intensywnej korekcie. W ciągu kilku tygodni akcje straciły blisko 20 proc. wartości, przełamując linię trendu wzrostowego oraz lokalne wsparcie przy 25 zł.

Niejasno na początku sprecyzowane cele inwestycji w zamian za wyemitowane akcje spowodowały, że ich odbiór, a co za tym idzie wycena rynkowa spółki, są w dalszym ciągu negatywne. Widoczne to było po przebiegu sesji kończącej tydzień, kiedy kurs Softbanku wyraźnie spadał przy odrabiającym straty całym rynku. Tym samym znaczenia nabiera minimum przy 23,50, które na razie chroni Softbank przed zainicjowaniem kolejnej fali spadkowej. Wydaje się, że szanse na powstrzymanie zniżki są małe, a zadecyduje o tym wymieniony pułap obrony. W przypadku wybicia w dół kurs powinien dotrzeć do strefy 22-22,50 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Softbank w dół z powodu emisji