Czytasz dzięki

SoftBank zakończył przetarg na wsparcie WeWork

opublikowano: 02-04-2020, 08:52

Japoński konglomerat SoftBank poinformował o zakończeniu przetarg o o wartość 3 mld USD na dodatkowe akcje WeWork, donosi Reuters.

Został ona uzgodniony w zeszłym roku z udziałowcami spółki. Wśród nich był też zmuszony do odejścia współzałożyciel WeWork Adamem Neumannem.

SoftBank oświadczył, że wycofuje się z oferty uzgodnionej w ramach zeszłorocznego planu ratunkowego. Powołał się na kilka czynników uniemożliwiających przeprowadzenie oferty w tym brak rekapitalizacji spółki joint venture WeWork w Chinach, karne i cywilne dochodzenia dotyczące startupu oraz wpływ epidemii koronawirusa na działalność. 

Zarządzający WeWork odnosząc się do komunikatu SoftBanku stwierdzili, że rozważają „wszystkie dostępne opcje prawne, w tym spory sądowe”.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane