Sokołów chce przejąć bankruta

Maciej Zbiejcik, PAP
opublikowano: 31-08-2006, 00:00

Sokołów ma chrapkę na Pozmeat. Mięsny holding z Podlasia złożył ofertę kupna upadłego zakładu z Wielkopolski.

Oferta Sokołowa jest już kolejną próbą przejęcia wycenianego na 80 mln zł upadłego zakładu w Robakowie pod Poznaniem. Wcześniej do zakupu przymierzała się m.in. duńska firma drobiarska (według przedstawicieli branży — chodziło o Rose Poultry). Jednak jej plany pokrzyżowała ptasia grypa.

Teraz duże zainteresowanie Pozmeatem przejawia Sokołów, którego właścicielem jest skandynawski Saturn Nordic Holding.

— Zaproponowaliśmy swoje warunki. Teraz czekamy na decyzję wierzycieli. Sądzę, że wszystko powinno rozstrzygnąć się w ciągu miesiąca — przyznaje Jerzy Majchrzak, dyrektor biura zarządu Sokołowa.

Ale już można powiedzieć, że podlaski holding jest na dobrej drodze do przejęcia Pozmeatu.

— Rada wierzycieli zatwierdziła wstępnie ofertę Sokołowa i upoważniła mnie do negocjacji jak najlepszych warunków sprzedaży. Sokołów chce kupić cały zakład i wznowić w nim produkcję — powiedział Jan Kanecki, syndyk masy upadłościowej poznańskiej firmy.

Zadłużenie Pozmeatu szacowane jest na około 120 mln zł, a wartość majątku szacuje się na około 80 mln zł. Jeśli dojdzie do sfinalizowania transakcji z Sokołowem, pracę w Pozmeacie znalazłoby 100-150 osób.

Obecnie w skład grupy z Sokołowa wchodzą cztery oddziały produkcyjne: w Sokołowie Podlaskim, Kole, Czyżewie i Jarosławiu oraz filia w Tarnowie. W ubiegłym roku przychody grupy przekroczyły 1,5 mld zł, a zysk 22,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu