Solaris dostarczy 54 autobusy dla Warszawy

PJ
opublikowano: 13-08-2009, 00:00

Spółka transportowa Mobilis, po wygranym przetargu w Warszawie, zakupi 54 niskopodłogowe autobusy marki Solaris Urbino – poinformował ich producent, spółka Solaris Bus & Coach.

Na zamówienie złożone przez firmę Mobilis składa się 31 Solarisów Urbino 12 oraz 23 Solarisy Alpino. Ten drugi model, o długości 8,6 metra, który jest najmniejszym pojazdem w ofercie Solarisa, zadebiutuje na warszawskich ulicach. Wszystkie pojazdy zostaną dostarczone do zamawiającego w okresie od września do końca tego roku.

None
None

Mobilis. to firma, która działa na polskim rynku od ponad 25 lat. Obecnie obsługuje między innymi warszawskie, krakowskie, bydgoskie i toruńskie autobusowe linie miejskie. Łącznie w taborze tej firmy do tej pory jeżdżą 143 Solarisy Urbino. 

Solaris Bus & Coach jest polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów turystycznych Solaris Vacanza oraz autobusów specjalnych. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała ponad 5000 autobusów, które jeżdżą po drogach 20 krajów. Solaris Bus & Coach jest firmą rodzinną. Założycielami i właścicielami firmy są Solange i Krzysztof Olszewscy. W 1996 roku utworzyli fabrykę autobusów w Bolechowie pod Poznaniem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane