Solaris dostarczył 12 autobusów elektrycznych do włoskiego Bergamo

PAP
opublikowano: 05-02-2018, 15:15
aktualizacja: 05-02-2018, 15:17

12 autobusów elektrycznych dostarczyła spółka Solaris Bus & Coach przewoźnikowi z Bergamo. To pierwsze tego typu pojazdy wielkopolskiego producenta autobusów i tramwajów we Włoszech.

Spółka podała w poniedziałek w komunikacie prasowym, że w przyszłym miesiącu kolejne 10 pojazdów Urbino electric zasili flotę przewoźnika w Mediolanie. Dotąd Solaris dostarczył do Włoch blisko 850 pojazdów.

Urbino electric na rynek włoski są napędzane osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 2x125 kW. Energia elektryczna magazynowana jest w zestawie baterii o łącznej pojemności 240 kWh. Do uzupełniania energii wykorzystywana jest ładowarka z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch autobusów z mocą 40 kW.

W 2017 roku Solaris dostarczył do Włoch łącznie 225 autobusów. Spółka podała, że największy kontrakt w historii polskiego producenta również pochodzi z rynku włoskiego – 360 autobusów InterUrbino zamówiła rzymska firma Cotral.

Spółka Solaris Bus & Coach jest producentem autobusów, trolejbusów i tramwajów. Większość produkcji trafia na eksport. Dotąd wielkopolska firma dostarczyła do 32 państw na świecie ponad 16 tys. pojazdów. Zatrudnia ponad 2,3 tys. osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Solaris dostarczył 12 autobusów elektrycznych do włoskiego Bergamo