Solbet ma apetyt na firmę z Rosji

Anna Pronińska
18-05-2007, 00:00

Producent betonu komórkowego zwiększa moce produkcyjne. Celuje w 300 mln zł obrotów i myśli o akwizycjach.

Producent betonu komórkowego zwiększa moce produkcyjne. Celuje w 300 mln zł obrotów i myśli o akwizycjach.

Solbet, producent betonu komórkowego z Solca Kujawskiego, do końca roku sfinalizuje inwestycje za 20 mln zł. Dzięki nim zwiększy moce produkcyjne z 1,7 mln do 2 mln m sześc. bloczków betonu rocznie. W 2006 r. sprzedał 1,2 mln m sześc. tego budulca, a w tym roku planuje 1,7 mln m sześc. (krajowy rynek betonu w 2006 r. obejmował 4,5 mln m sześc., w 2007 może urosnąć do 6 mln m sześc.).

Solbet doinwestował również produkcję chemii budowlanej w Aleksandrowie Kujawskim. Teraz firma, która 10 proc. wyrobów wysyła na eksport, rozważa rozpoczęcie produkcji za granicą.

— Myślimy raczej o zakupie niż budowie zakładu. Potrzebne moce produkcyjne to 200 tys. m sześc. bloczków rocznie. Myśleliśmy o rynku niemieckim, ale tam nie ma chętnych na sprzedaż, podobnie jak w Polsce. Teraz patrzymy na rynek rosyjski — mówi Łukasz Małecki, zastępca dyrektora generalnego Solbetu.

Firma rozpoczęła eksport do Rosji. Zakończyła do Czech.

W zeszłym roku miała 205 mln zł obrotu. W tym roku celuje w 300 mln, a w przyszłym w 350 mln zł. Zysku netto nie ujawnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Solbet ma apetyt na firmę z Rosji