Solec - Zdrój szuka koncesjonariusza

AJ
opublikowano: 06-01-2010, 00:00

Świętokrzyska gmina przeciera szlak dla nowej formy realizacji inwestycji. Bez gotówki.

Świętokrzyska gmina przeciera szlak dla nowej formy realizacji inwestycji. Bez gotówki.

Gmina Solec-Zdrój zaprosiła inwestorów do składania wniosków o zawarcie umowy koncesji na budowę kompleksów basenów mineralnych. To pierwszy etap postępowania, w którym wyłoniony zostanie koncesjonariusz zobowiązany do zaprojektowania, wybudowania i eksploatacji zabudowań rekreacyjnych na powierzchni 4 ha. Ogłaszając przetarg gmina wykorzystała niepopularna dotąd ustawę o koncesji na roboty budowlane i usługi, uchwaloną na początku 2009 r.

— Jesteśmy pierwszą gminą w województwie świętokrzyskim, która wybrała taką formę przetargu. Przecieramy szlak. Mam nadzieję, że się nie sparzymy — mówi Barbara Simon z Urzędu Gminy Solec-Zdrój.

Jej zdaniem, do wyboru takiego rozwiązania samorządowców skłonił skromny budżet gminy.

— Nie mieliśmy wystarczającej kwoty, żeby pokryć 50 proc. wartości inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, bo inwestycję wyceniliśmy na 16 mln zł. Wybierając koncesjonariusza nie musimy wykładać gotówki, bo należne 8 mln zł odbierze z czasem, poprzez bezpłatne użytkowanie obiektu — tłumaczy Barbara Simon.

Pozostałe 8 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa świętokrzyskiego, w ramach działania 2.3 Promocja Gospodarcza i Turystyczna Regionu.

Kryterium wyboru oferenta będzie najniższa cena, co w praktyce oznacza, że wygra ten, który zgodzi się nieodpłatnie użytkować baseny przez najkrótszy okres.

Termin składania wniosków upływa 21 stycznia 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane