Solidarność tworzy interaktywną mapę wyzysku

DCZ
opublikowano: 26-08-2011, 09:38

NSZZ „Solidarność” uruchamia interaktywny serwis HiperWyzysk.pl, na którym pracownicy sieci handlowych i firm ochrony mogą anonimowo zgłaszać problemy w relacjach z pracodawcami i sugerować proponowane rozwiązania.

Celem portalu jest wsparcie pracowników obydwu branży w rozwiązywaniu problemów dotyczących warunków pracy. Umieszczane są tam pochodzące od pracowników informacje o warunkach dialogu między pracodawcami a pracownikami w firmach handlowych i ochrony. Pod adresem www.hiperwyzysk.pl dostępne jest też forum, na którym użytkownicy mogą prowadzić dyskusje i wymieniać się doświadczeniami.  Portal ułatwia też dzielenie się treściami w mediach społecznościowych oraz kontakt z przedstawicielami NSZZ „Solidarność”.
- Zdecydowaliśmy się na wsparcie tą inicjatywą przede wszystkim pracowników branży ochroniarskiej oraz super- i hipermarketów, bo w tych branżach szczególnie brakuje wzorów partycypacji pracowników. Pracodawcy utrudniają zapisywanie się do związków zawodowych, a w przypadku branży ochrony związek zawodowy często nie jest w ogóle uznawany przez pracodawcę. Liczne rozmowy, które przeprowadziliśmy z pracownikami, a także kontrole PIP czy doniesienia mediów potwierdzają też złe warunki pracy w tych branżach – mówi Alfred Bujara z NSZZ „Solidarność”.
Serwis HiperWyzysk.pl jest jednym z elementów kampanii realizowanej w ramach projektu „Wsparcie dialogu społecznego w firmach ochrony oraz sieciach super- i hipermarketów” przygotowanego przez NSZZ „Solidarność” i współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Solidarność tworzy interaktywną mapę wyzysku