Solidex stawia na pamięci

Ewa Bęczkowska
11-06-2003, 00:00

Hitachi Data Systems oraz Solidex, polski integrator systemów informatycznych, podpisali umowę partnerską. Na mocy porozumienia Solidex wprowadzi do oferty systemy dyskowe Hitachi.

Włączając do swojej oferty systemy pamięci Hitachi, Solidex powiększy swoje portfolio o produkty oraz usługi z zakresu składowania i przechowywania danych do zastosowań w aplikacjach krytycznych dla działalności przedsiębiorstw. Dotyczy to szczególnie rozwiązań typu disaster recovery — zajmujących się odtwarzaniem systemów i danych po awarii sprzętu oraz konsolidacji zasobów dyskowych i archiwizacji danych w organizacjach.

— Wyboru partnera dokonaliśmy pod kątem oferowanych technologii w zakresie systemów dla największych przedsiębiorstw. Ocenialiśmy niezawodność, skalowalność, wydajność i innowacyjność rozwiązań — zaznacza Zbigniew Skotniczny, prezes spółki Solidex.

Choć Solidex był dotychczas utożsamiany z produktami sieciowymi Cisco, to Rupert Grafendorfer, dyrektor ds. operacyjnych w Hitachi Data Systems na Europę Środkową i Wschodnią, podkreśla, że nowy partner jego firmy przykłada dużą wagę do rozwoju strategii sprzedaży urządzeń pamięci masowej, inwestując w ludzi, marketing i technologię. Dlatego też idealnie pasuje do modelu biznesowego firmy, opartego na współpracy z partnerami.

Firma Hitachi Data Systems dostarcza macierze i systemy pamięci masowych, charakteryzujące się przełączaną architekturą wewnętrzną.

— Zgodnie z umową partnerską, Solidex ma prawo wykorzystywać pełną linię produktów i rozwiązań Hitachi Data Systems dla dużych korporacji. Spółka postanowiła skupić się na systemach pamięci masowej w takim wymiarze, w jakim nie zrobił tego żaden z naszych partnerów — twierdzi John Ryden, dyrektor Hitachi Data Systems na region Europy Środkowej i Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Solidex stawia na pamięci