Soloch: musimy zrestrukturyzować system zarządzania przemysłem obronnym

  • PAP
opublikowano: 17-02-2021, 07:47

Musimy zrestrukturyzować system zarządzania przemysłem obronnym, tak opracować plany modernizacji sił zbrojnych, aby wymuszała ona unowocześnienie przemysłu obronnego - zaznacza w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Gazeta pytała m.in. o to, jak polepszyć sytuację naszego kraju na rynku sprzedaży uzbrojenia.

"To wyzwanie będące jednym z priorytetów prezydenta, który wspiera w tym zakresie wysiłki rządu. Zgodnie z tym BBN współpracuje zarówno z resortem obrony, jak i Komitetem ds. Bezpieczeństwa Narodowego kierowanym przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Na pewno nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Musimy zrestrukturyzować system zarządzania przemysłem obronnym, ale również w taki sposób opracować plany modernizacji sił zbrojnych, aby modernizacja wymuszała unowocześnienie przemysłu obronnego" - powiedział Soloch.

Dodał, że w tym kontekście prezydent jest gorącym zwolennikiem koncepcji budowy obrony powietrznej krótkiego zasięgu Narew w oparciu o polski przemysł zbrojeniowy, przedstawionej przez Polską Grupę Zbrojeniową.

"Kiedy mówimy o polskim przemyśle zbrojeniowym, mamy też na myśli przemysł państwowy i prywatny. Oba sektory pracują na rzecz sił zbrojnych, oba budują siłę i innowacyjność polskiej gospodarki, oba mają też swoje zobowiązania względem obronności" - zauważył szef BBN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane