Solorz: Elektrim zmienił rejestr PTC zgodnie z wyrokiem arbitrażu

(Marek Druś)
opublikowano: 25-02-2005, 13:05

Elektrim SA dokonał zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) zgodnie z wyrokiem arbitrażu wiedeńskiego, wedle którego spółka w każdym czasie była udziałowcem PTC, powiedział agencji ISB w piątek Zygmunt Solorz-Żak, szef rady nadzorczej Elektrimu SA, który przebywa obecnie za granicą.

Elektrim SA dokonał zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) zgodnie z wyrokiem arbitrażu wiedeńskiego, wedle którego spółka w każdym czasie była udziałowcem PTC, powiedział agencji ISB w piątek Zygmunt Solorz-Żak, szef rady nadzorczej Elektrimu SA, który przebywa obecnie za granicą.

„Dokonaliśmy zmian w rejestrze sądowym PTC zgodnie z decyzją arbitrażu i wbrew Vivendi, które – naszym zdaniem – utrudniało i nadal utrudnia realizację tego wyroku” – powiedział ISB Solorz.

„Powołana przez nas rada nadzorcza PTC funkcjonuje już od pewnego czasu, jest legalna, naszym zdaniem leganie dokonana została również zmiana w zarządzie PTC, który zgodził się na zmiany w rejestrze sądowym spółki” – dodał.

Elektrim dotychczas zamierzał do wykreślenia ET z księgi udziałowców PTC i chciał, by Elektrim został wpisany jako właściciel 48% udziałów operatora sieci telefonii komórkowych Era i Heyah.

Struktura udziałowców PTC przed zmianami wprowadzonymi obecnie przez sąd wyglądała następująco: Elektrim Telekomunikacja – 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH – 22,5% udziałów, MediaOne International BV – 22,5% udziałów, Polpager Sp. z o.o. – 4,0% udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. – 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest SA – 1,1% udziałów, Elektrim SA – 0,0002% udziałów.

Według informacji ISB, w Polsce przebywa prezes Vivendi Universal Jean-Rene Fourtou, jednak nie przybył on do Polski z zamiarem podjęcia rozmów z Solorzem, lecz w celu „obrony interesów” Vivendi Universal jako inwestora działającego w Polsce.

Ani Vivendi, ani kontrolowany przez francuski koncern Elektrim Telekomunikacja nie zaakceptowały posunięć Elektrimu i DT. (ISB)

mor/tom/qk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane