Solu chce zrewolucjonizować rynek PC

ŁO
18-11-2015, 14:07

Firma Solu stworzyła komputer osobisty w kształcie kwadratu o boku długości 10 cm. Twórcy zakończyli sukcesem kampanię na portalu Kickstarter.

Fiński start-up Solu uzbierał blisko 220 tys. USD od ponad 600 osób w ramach kampanii crowdfundingowej na portalu Kickstarter. Zbiórka zakończyła się sukcesem, bo celem Finów była kwota 200 tys. USD.  

Komputer Solu mieści się w dłoni użytkownika i działa na własnym systemie operacyjnym opartym o Linux. Cały system funkcjonuje w połączeniu z chmurą, więc wszystkie dane zostają są tam przenoszone, jeśli tylko Solu jest podłączony do internetu.  

Urządzenie wyposażone jest w ekran dotykowy, ale po podłączeniu do dużego ekranu i klawiatury ma spełniać rolę standardowego komputera stacjonarnego.  

Solu sprzedawał komputer uczestnikom kampanii na Kickstarterze za 349 EUR - w pakiecie z ładowarką i trzymiesięczną subskrypcją. Najdroższy miesięczny abonament, który zawiera m.in. miejsce w chmurze, dostęp do aplikacji i całodobowe wsparcie ma kosztować 49 USD miesięcznie. Pierwsze egzemplarze Solu trafią do klientów w maju przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Solu chce zrewolucjonizować rynek PC