Solveco szuka kapitału i partnerów

ABT
opublikowano: 11-05-2009, 00:00

Firma myśli o giełdzie lub inwestorze. Wyboru jeszcze nie dokonała, ale już szykuje skok na rynek recyklingu chemikaliów.

Firma myśli o giełdzie lub inwestorze. Wyboru jeszcze nie dokonała, ale już szykuje skok na rynek recyklingu chemikaliów.

Jest kryzys? To inwestujemy! Z takiego założenia wyszli szefowie Solveco — firmy zajmującej się produkcją rozcieńczalników wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu i odzyskiwaniem rozpuszczalników z substancji chemicznych oraz ich komponowaniem. Warszawska spółka poszukuje kapitału na różne sposoby. Wystąpiła już o kilkanaście milionów złotych unijnych dotacji w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

Skok do przodu

Solveco przeznaczy je na zakup i wdrażanie innowacyjnych technologii. Część pieniędzy na inwestycje pochodzić będzie z kredytu. Spółka zdążyła już go uzyskać.

— Zakładamy, że te fundusze pozwolą nam już pod koniec tego roku lub na początku przyszłego uruchomić inwestycję w zakładzie w Kędzierzynie-Koźlu. Wówczas będziemy mogli produkować dodatkowe ilości rozpuszczalników i rozcieńczalników na życzenie klienta —mówi Tomasz Dubiel, współwłaściciel Solveco.

Spółka kupiła w 2007 r. zakład produkcyjny w Kędzierzynie od należącej do węgierskiego BorsodChemu Petrochemii Blachowni. Teraz stopniowo go rozbudowuje.

— Chcemy wzmocnić pozycję rynkową. Zakładamy, że dzięki obecnym inwestycjom w najbliższych latach kilkakrotnie wzrośnie sprzedaż — mówi Tomasz Dubiel.

Na początku działalności (2003 r.) spółka notowała 2,7 mln zł przychodów. Teraz szacuje, że w 2008 r. wyniosły one 18 mln zł.

Zysk i ekologia

Właściciele spółki snują kolejne plany.

— Mamy już pilotażową instalację do odzyskiwania płynów chłodniczych wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym. Obecnie marnują się, podczas gdy można je ponownie przetworzyć — mówi Tomasz Dubiel.

Spółka poszukuje więc partnerów, którzy będą dostarczać jej odpady chemiczne. Potrzebni jej są też odbiorcy mający możliwość konfekcjonowania mieszanin produkowanych przez Solveco i sprzedaży ich w detalu.

Solveco należy obecnie do dwóch osób prywatnych, które nie ukrywają, że mile widziany byłby inwestor.

— Wybraliśmy już firmę doradczą, która ma pomóc nam przygotować się do ewentualnego debiutu giełdowego. Nie wykluczam, że wejdziemy na New Connect. Bierzemy jednak pod uwagę także pozyskanie inwestora branżowego —mówi Tomasz Dubiel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu