Sonda

MZ
opublikowano: 26-11-2008, 00:00

Po trwających wiele miesięcy spadkach indeks WIG20 ponownie zatrzymał się na poziomie około 1550 pkt. Czy kolejna fala wzrostowa oznacza zakończenie bessy?

Marek Rogalski

główny analityk First International Traders Domu Maklerskiego

Na wykresach pojawiła się namiastka formacji podwójnego dna. Widać też pewną siłę rynku, co może sugerować, że ta formacja może być zrealizowana. Jeśli tak, to z technicznego punktu widzenia WIG20 może wzrosnąć do nawet 2250 pkt. Później, do końca roku, przewiduję stabilizację lub bardziej podtrzymywanie rynków na osiągniętych poziomach. Początek przyszłego roku powinien być słaby. Spodziewam się 2-3 miesiące dość męczących spadków.

Przemysław Kwiecień

główny analityk XTB

Nie widzę na razie przesłanek fundamentalnych, które uzasadniałby zwyżkę cen akcji. Jeszcze w tym tygodniu oczekiwałbym realizacji zysków, czyli powtórki scenariusza, który obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach.

Trudno w tej chwili dopatrzeć się jakichkolwiek jaskółek poprawy sytuacji w gospodarce globalnej. I raczej w tym roku już ich nie zobaczymy. Dodatkowo nie wiadomo, jak mocna będzie reakcja inwestorów z GPW na słabe dane płynące z naszej gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu