Sondaż: 43 proc. Polaków przekonanych, że sprawy idą w złym kierunku

PAP
01-03-2008, 08:34

Ponad dwie piąte ankietowanych Polaków (43 proc.) jest zdania, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku. Odmiennego zdania jest 38 proc. respondentów. Reszta nie ma zdania na ten temat - wynika z  sondażu TNS OBOP.

W porównaniu ze styczniem nastroje Polaków pogorszyły się; o 4 pkt. procentowe zmniejszył się odsetek pozytywnie patrzących na świat, natomiast liczba pesymistów wzrosła o 6 pkt. proc.

Pesymistycznie są nastawieni głównie respondenci z niższym wykształceniem. Z kierunku, w jakim zmierzają sprawy w Polsce najczęściej zadowolone są osoby z wyższym wykształceniem i mieszkańcy większych miast oraz osoby uczące się.

Trzech na pięciu Polaków (60 proc.) uważa, że polska gospodarka jest w stanie rozwoju. Jedna trzecia społeczeństwa (33 proc.) jest odmiennego zdania. Reszta nie ma zdania na ten temat. W porównaniu ze styczniem opinie na temat stanu gospodarki pogorszyły się (o 3 pkt. proc. spadł odsetek optymistów).

Jeden na trzech ankietowanych Polaków (34 proc.) uważa, że sytuacja w naszym kraju poprawi się. Dwie piąte społeczeństwa (40 proc.) jest zdania, że warunki materialne społeczeństwa nie zmienią się. Natomiast zdaniem 21 proc. respondentów warunki materialne Polaków pogorszą się.

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-11 lutego na próbie 1002 mieszkańców Polski.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sondaż: 43 proc. Polaków przekonanych, że sprawy idą w złym kierunku