Sonnenfeld: Musk wymanewrował SEC

opublikowano: 29-12-2018, 12:33

Elon Musk i Tesla wymanewrowali SEC powołując Larry'ego Ellisona i Kathleen Wilson-Thompson do rady dyrektorów spółki, uważa Jeffrey Sonnenfeld, ekspert ds. zarządzania, dziekan Yale School of Management.

Powołanie dwóch członków rady dyrektorów to realizacja ugody Tesli i Muska z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zawarto ją we wrześniu po tym jak SEC ukarał Muska za wprowadzenie inwestorów w błąd niezrealizowaną zapowiedzią wycofania spółki z giełdy. Musk stracił za to stanowisko szefa rady dyrektorów w spółce, której jest największym akcjonariuszem i prezesem. 

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Sonnenfeld uważa, że Ellison, prezes i szef rady dyrektorów Oracle, to „klon” Muska.

- To geniusz znający technologię, autor własnego sukcesu, bardzo mądry – powiedział Sonnenfeld. - Ale jest także agresywny, niezwykle czuły na krytykę, uwielbiający „chłostać” analityków – dodał.

W październiku Ellison mówił, że jest bliskim przyjacielem Muska i bronił go przed krytyką. Szef Oracle zainwestował także w Teslę, której ma 3 mln akcji.

Sonnenfeld powiedział, że Musk "wspaniale wymanewrował” SEC wybierając kogoś, kto może bardzo skutecznie go chronić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu