Sony oczekuje rekordowych zysków

  • DI
opublikowano: 30-10-2018, 16:13

Japoński producent elektroniki użytkowej Sony podniósł prognozy dotyczące zysku operacyjnego za bieżący rok obrachunkowy do rekordowego poziomu 870 mld jenów (7,7 mld dol.) - podała we wtorek agencja Kyodo. Dobry wynik to efekt silnej sprzedaży działów gier i muzyki.

Jak wskazano, jeśli prognoza się potwierdzi, Sony pobije zysk operacyjny za ubiegły rok, który wyniósł 734,8 mld jenów i był najwyższy w historii firmy.

Centrala Sony w Tokio, Japonia
Zobacz więcej

Centrala Sony w Tokio, Japonia fot. Bloomberg

Japoński potentat rynku elektroniki użytkowej i rozrywki podniósł też we wtorek szacunki dotyczące zysku netto za rok obrachunkowy 2018 r. (który kończy się w marcu) do 705 mld jenów z 500 mld, na jakie wskazywały poprzednie prognozy z lipca.

Według agencji rekordowe wyniki są efektem "dobrej dynamiki sprzedaży działów gier i sprzętu muzycznego".

Zysk netto grupy Sony za pierwsze półrocze zakończone we wrześniu, jak przypomniała agencja, wzrósł w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku o 88,7 proc., do 399,4 mld jenów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu