Sony opracowała inteligentny pojazd elektryczny

PA P
opublikowano: 24-10-2017, 15:10
aktualizacja: 24-10-2017, 15:11

Japońska firma produkująca elektronikę użytkową Sony Corp. opracowała pojazd elektryczny, którym można sterować zdalnie - podała we wtorek agencja Kyodo. Auto wyposażone jest w rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję i zaawansowaną sieć czujników.

SC-1, bo o nim mowa, ma 3 metry długości i niespełna 2 m wysokości. Może pomieścić trzech pasażerów.

Jak podkreślono, auto nie jest przeznaczone do jazdy po drogach, a do przewożenia osób korzystających z obiektów rekreacyjnych - takich jak: pola golfowe czy centra handlowe.

Pojazd, jak wskazano, "wykorzystuje pięć czujników używanych w profesjonalnych kamerach cyfrowych". Za ich pośrednictwem obraz przesyłany jest do operatora, który zdalnie może kierować autem przewożącym ludzi.

Samochód wyposażony jest też w technologię wykorzystującą sztuczną inteligencję, co umożliwia wyświetlanie reklam dopasowanych do upodobań przechodniów. Jak podkreślili przedstawiciele Sony, czujniki rozpoznają płeć i wiek osób przechodzących obok pojazdu, a reklama wyświetlana jest na 55-calowych ekranach umieszczonych z czterech stron pojazdu - np. pieluszek, gdy auto mijają rodzice z dzieckiem w wózku.

Samochód mogą również prowadzić jego pasażerowie, wykorzystując do tego "pokładowy sterownik".

Jak podała Kyodo, prototyp pojazdu jest testowany w instytucie nauki i technologii w Okinawie (Okinawa Institute of Science and Technology Graduate University).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PA P

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Sony opracowała inteligentny pojazd elektryczny