Sony złowi przełomowe pomysły

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 22-02-2019, 11:46

Japoński producent, który dał kiedyś światu Walkmana zamierza wspierać przedsiębiorców i szukać ciekawych wynalazków.

- Sony otworzy wewnętrzny program akceleracyjny dla zewnętrznych przedsiębiorców - informuje agencja Bloomberg. Koncern zaoferuje nie tylko zastrzyki pieniędzy, ale także m.in. wsparcie marketingowe.  

Zobacz więcej

Sony

Bloomberg

Istotną częścią programu będzie współpraca z Uniwersytetem Tokijskim, w ramach której studenci będą mogli przekształcać pomysły w firmy. Sony może zdecydować się na inwestycję, zawiązanie sojuszu lub tylko zapewnić przestrzeń biurową i pomoc marketingową.  

- Wszyscy ludzie powinni mieć szansę bycia przedsiębiorcą, to nasze hasło - mówi Shinji Odashima, który kieruje akceleratorem Sony.  

Inicjatywa znana oficjalnie jako Sony Startup Accelerator Program bazuje na pomyśle poprzedniego prezesa Sony, który w 2014 r. otworzył taką platformę dla pracowników koncernu w celu zachęcenia ich do innowacyjności i podejmowania ryzyka. Do tej pory 34 pomysły przeszły do fazy inkubacji, a 14 z nich stało się nowymi firmami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu