Sony zapowiada wyższy zysk netto, obniża prognozę sprzedaży

(Marek Druś)
opublikowano: 20-01-2005, 09:23

Sony podwyższył o 36,4 proc. prognozę zysku netto w roku rozrachunkowym kończącym się w marcu. Jeden z największych producentów elektroniki użytkowej oczekuje, że sięgnie on 150 mld JPY (4,5 mld zł).

Sony podwyższył o 36,4 proc. prognozę zysku netto w roku rozrachunkowym kończącym się w marcu. Jeden z największych producentów elektroniki użytkowej oczekuje, że sięgnie on 150 mld JPY (4,5 mld zł).

Pozytywną reakcję na podwyższenie prognozy zysku tłumi zapowiedź niższej niż zapowiadano sprzedaży, zysku operacyjnego i zysku brutto w tym samym okresie. Prognoza sprzedaży została obniżona o blisko 3 proc. do 7,15 bln JPY.

Sony poinformowało, że niższa od oczekiwanej sprzedaż i zysk operacyjny to skutek wzrostu konkurencji na rynku elektroniki użytkowej. Poprawa wyniku netto jest natomiast wynikiem zmniejszenia zobowiązań podatkowych w USA.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane