Soros: Trump to oszust i przyszły dyktator

opublikowano: 20-01-2017, 07:46

Słynny inwestor i miliarder George Soros nie patyczkuje się z epitetami, którymi określa Donalda Trumpa, który w piątek zostanie formalnie prezydentem USA.

„Oszust, polityczny szalbierz i przyszły dyktator”, tak określił Donalda Trumpa słynny George Soros podczas wystąpienia w trakcie dorocznej uroczystej kolacji na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Zobacz więcej

George Soros

Bloomberg

Soros spodziewa się upadku Trumpa.

- Idee, które nim kierują, są fundamentalnie sprzeczne. Ma trzech szefów personelu zamiast jednego, a jego gabinet jest bardzo podzielony i jego członkowie walczą ze sobą – powiedział.

Soros uważa, że Trump będzie dążył do władzy dyktatorskiej i nadal będzie wzmacniał podziały między Amerykanami. Jego zdaniem, nie można przewidywać polityki nowego prezydenta USA, bo Trump nie spodziewał się wygrać wybory i nie myślał w związku z tym o przyszłych działaniach.

Zapytany, co doradzałby biznesowi w związku z rozpoczynającą się prezydenturą Trumpa, Soros powiedział: „Trzymałbym się tak daleko od tego jak to tylko możliwe”. 

Soros to od dawna bezkompromisowy krytyk Trumpa i zwolennik jego przeciwniczki w wyborach, Hillary Clinton, którą wsparł kwotą 10 mln USD. Według mediów Soros miał stracić ok. 1 mld USD po gwałtownej reakcji rynków spowodowanej wygraną Trumpa.

Obecnie miliarder twierdzi, że wzrosty cen spowodowało oczekiwanie, że Trump zrealizuje zapowiadane podczas kampanii obniżenie podatków dla firm i złagodzenie regulacji. Soros jest jednak przekonany, że w mniej niż 24 godziny po objęciu urzędu prezydenta przez Trumpa „rzeczywistość zwycięży”. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Soros: Trump to oszust i przyszły dyktator