South32: w ciągu 20 lat wodór zastąpi koks w produkcji stali

opublikowano: 25-08-2022, 07:51
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Australijski koncern górniczy South32 uważa, że węgiel koksujący w ciągu następnych dwóch dekad zostanie zastąpiony przez „zielone” paliwa alternatywne, na przykład wodór, informuje Bloomberg.

- W ciągu następnych dwóch dekada pojawią się innowacje w produkcji stali, szczególnie ”zielony” wodór, który naszym zdaniem zmieni średnio i długoterminową dynamikę rynku węgla wykorzystywanego w produkcji metali – powiedział Graham Kerr, prezes South32.

Ujawnił, że spółka nie będzie już inwestowała w projekty węglowe związane z hutnictwem metali. Zacznie także redukować biznes węglowy kiedy wyczerpią się zasoby w obecnie działających kopalniach.

Bloomberg przypomina, że South32 we wtorek ogłosił rezygnację ze zwiększenia produkcji koksu w ramach projektu Denbrobium Next Domain, bo uznał, że inwestycja 700 mln USD nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane