Sovereign Capital: Dopuszczenie do obrotu na GPW nie przed zakończeniem postępowania w KNF

21-01-2008, 18:53

Zarząd Sovereign Capital dowiedział się w  poniedziałek, że decyzja zarządu GPW w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji spółki na rynku równoległym nie zostanie podjęta przed zakończeniem postępowania toczącego się przed Komisją Nadzoru Finansowego (KNF), którego stroną jest Sovereign Capital.

KNF zablokował w debiut Sovereign Capital na GPW, zaplanowany 12 listopada 2007 r. Najpierw nieformalnie, po czym wszczęto postępowanie administracyjne, które ma stwierdzić, czy spółka zataiła istotne informacje w prospekcie. W wypadku potwierdzenia zarzutów komisji, debiut może zostać już oficjalnie wstrzymany lub nawet zakazany. Sovereign Capital odrzuca wszelkie zarzuty, zwrócił się nawet do premiera o nadzór nad postępowaniem Komisji.

W odrębnym komunikacie w poniedziałek spółka poinformowała: Celem uniknięcia ewentualnych nieporozumień, Emitent informuje, iż cytaty członka zarządu Sovereign Capital SA umieszczone w artykule Gazety Giełdy Parkiet pt. "Decyzja nadzoru będzie w środę" z dnia 19 stycznia 2008r nie pochodzą w opisanym brzmieniu od wskazanej w nim osoby i nie były przedmiotem autoryzacji. Równocześnie w nawiązaniu do informacji zamieszczonej w artykule Pulsu Biznesu pt. "Sovereign Capital w roli nadzorcy" z dnia 21 stycznia 2008r, zarząd Emitenta informuje, iż według jego najlepszej wiedzy Sovereign Capital S.A. nie jest w sporze prawnym ze spółką IDM S.A.".

MD

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sovereign Capital: Dopuszczenie do obrotu na GPW nie przed zakończeniem postępowania w KNF