Sovereign Capital zapoznał się w KNF z aktami w swojej sprawie

opublikowano: 26-11-2007, 19:36

Zarząd Sovereign Capital wraz z doradcą prawnym spółki poinformował o zapoznaniu się w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z  aktami sprawy w postępowaniu administracyjnym dotyczącym wstrzymania lub zakazania dopuszczenia akcji serii B i C oraz PDA serii C spółki. KNF wszczął je  23 listopada 2007 r.

Po zapoznaniu się z dokumentami zarząd Sovereign Capital poinformował, że postępowanie administracyjne zostało wszczęte w wyniku wniosku z 18 października o wstrzymanie dopuszczenia akcji Sovereign Capital do obrotu giełdowego. Skierował go do Giełdy Papierów Wartościowych oraz KNF Jerzy Biskupski, były prezes spółki Pekabex.

- W związku z pismem Pana Jerzego Biskupskiego, którego treść została upubliczniona na stronie internetowej Emitenta w zakładce Relacje inwestorskie/Postępowanie KNF, oraz zawartymi w nim pomówieniami wobec Emitenta oraz wobec Ministra Skarbu Państwa, Sovereign Capital S.A. przygotowuje stosowne zawiadomienia do prokuratury oraz pozwy mające na celu ochronę słusznych praw Emitenta. Równocześnie Emitent skontaktował się z przedstawicielami Ministerstwa Skarbu Państwa ("MSP") w celu wspólnej ochrony dobrego imienia Emitenta oraz MSP - głosi komunikat spółki.

Sovereign Capital informuje także, że w aktach sprawy znajduje się pismo z 19 listopada, w którym władze GPW informują Departament Emitentów KNF, iż po złożonych wyjaśnieniach GPW nie ma dalszych pytań do spółki, a zarząd GPW rozpatrzy wniosek o dopuszczenie akcji i praw do akcji Sovereign Capital do obrotu giełdowego po zatwierdzeniu przez KNF aneksu nr 4 do prospektu emisyjnego.

- Zgromadzony w aktach sprawy materiał nie zawiera żadnych zarzutów pod adresem Emitenta - podsumowuje Sovereign Capital.

Zarząd spółki informuje, że aneks nr 4 do prospektu emisyjnego do dnia dzisiejszego nie został zatwierdzony m.in. w wyniku wątpliwości Departamentu Emitentów KNF co do tego czy należy rozpatrzyć egzemplarz aneksu wysłany listem poleconym w dniu 14 listopada 2007r. czy też identyczny egzemplarz aneksu złożony na biurze podawczym KNF w dniu 15 listopada 2007 r. 

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sovereign Capital zapoznał się w KNF z aktami w swojej sprawie