SP zaakceptował prywatyzację Ruchu poprzez podwyższenie kapitału

Polska Agencja Prasowa SA
25-08-2005, 17:00

Skarb Państwa, który jest właścicielem Ruchu, zaakceptował na walnym zgromadzeniu prywatyzację tej spółki w drodze podwyższenia kapitału. Ruch ma teraz przygotować dokumenty potrzebne do podjęcia uchwały o emisji akcji.

Skarb Państwa, który jest właścicielem Ruchu, zaakceptował na walnym zgromadzeniu prywatyzację tej spółki w drodze podwyższenia kapitału. Ruch ma teraz przygotować dokumenty potrzebne do podjęcia uchwały o emisji akcji.

    "Została podjęta uchwała na walnym w sprawie prywatyzacji Ruchu w drodze podwyższenia kapitału i wprowadzenia spółki do publicznego obrotu" - powiedziała w czwartek PAP Agnieszka Dłuska z biura prasowego Ministerstwa Skarbu Państwa.

    Dodała, że dopiero na kolejnym walnym zgromadzeniu zostanie podjęta decyzja o samym podwyższeniu kapitału.

    "Zarząd musi przygotować niezbędne dokumenty do przeprowadzenia procedury podwyższenia kapitału" - powiedziała.

    Zarząd Ruchu ma się zająć wymaganymi dokumentami na najbliższym posiedzeniu, jeszcze w sierpniu.

    "Na najbliższym posiedzeniu, jeszcze w sierpniu, zarząd zajmie się przygotowaniem dokumentów, o których jest mowa w uchwale walnego, w tym wyceną spółki" - poinformował w czwartek PAP Piotr Biernacki, dyrektor działu komunikacji Ruchu.

    "Wymagane dokumenty przekażemy najszybciej, jak to będzie możliwe" - dodał.

    Według zapowiedzi resortu skarbu z połowy lipca, prospekt emisyjny Ruchu miał trafić do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w pierwszej połowie sierpnia.  Potem, jeszcze w lipcu, minister skarbu powiedział, że resort nie planuje oferty publicznej Ruchu przed wyborami.

W lipcu rada nadzorcza Ruchu pozytywnie zaopiniowała wnioski zarządu na walne, w tym propozycję podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję 12 mln akcji i wprowadzenia akcji spółki do publicznego obrotu. 

    Rada zaakceptowała też propozycję dokonania splitu istniejących akcji Ruchu w stosunku 1:10.

    Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 4.093.993 akcji o wartości nominalnej 10 zł.

    Według wcześniejszych informacji oferta publiczna miałaby  objąć tylko nową emisję akcji, o wartości około 120 mln zł.

    Największy polski dystrybutor prasy Ruch chce w latach 2005-2007wydać na inwestycje 340 mln zł, z czego 120 mln zł miałoby  pochodzić z publicznej emisji akcji.

    Ruch w pierwszym półroczu 2005 roku miał ponad 12 mln zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1.891 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / SP zaakceptował prywatyzację Ruchu poprzez podwyższenie kapitału