Czytasz dzięki

SpaceX zwalnia 10 proc. pracowników

  • PAP
opublikowano: 14-01-2019, 08:14

Zaledwie kilka godzin po wystrzeleniu pierwszej rakiety w tym roku kosmiczna spółka Elona Muska zapowiedziała redukcję 10 proc. miejsc pracy.

Pracownicy SpaceX zostali wysłani wcześniej do domów, gdzie mieli oczekiwać na elektroniczną wiadomość o swoim losie. Większość z ponad 6 tys. pracowników spółki, której pełna nazwa to Space Exploration Technologies Corp. jest zatrudniona w centrali i fabryce w Hawthorne w stanie Kalifornia.

Zobacz więcej

Elon Musk, dyrektor generalny Space Exploration Technologies podczas prezentacji Manned Dragon V2 Space Taxi w kalifornijskim Hawthorne - 29 maja 2014 r. (fot. Bloomberg)

SpaceX wykonało rekordowe 21 misji w 2018 roku. Rynek oferowanych przez spółkę usług jest jednak ograniczony. Gwynne Shotwell, dyrektor operacyjna ostrzegała już wcześniej, że należy spodziewać się mniejszej liczby zleceń z branży telekomunikacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane