Czytasz dzięki

Spada wycena kontraktów na indeksy giełd w USA

opublikowano: 24-06-2020, 13:59

Zapowiada się spadkowa sesja na amerykańskich giełdach. Sugerować to może zniżkująca wycena kontraktów na indeksy Wall Street. Panująca zmienność na rynkach nie pozwala jednak być pewnym takiego rozwoju scenariusza.

Na nieco ponad półtorej godziny  przed otwarciem handlu na rynku kasowym Wall Street futures na indeks DJ IA spadały o 0,84 proc. Kontrakty na wskaźnik S&P500 zniżkowały o 0,65 proc. zaś na Nasdaq o 0,34 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Po wtorkowych wzrostach, które zaowocowały nowym rekordem indeksu Nasdaq Composite inwestorzy z niepokojem zaczęli analizować nowe doniesienia o rosnącej liczbie infekcji obawiając się wpływu na gospodarkę. Stan Waszyngton wprowadził nakaz używania maseczek ochronnych w miejscach publicznych zaś w kilku innych w tym Arizonie i Teksasie odnotowano rekordowy przyrost liczby zainfekowanych po zniesieniu wcześniejszych restrykcji.

W przedsesyjnym handlu tanieją udziały linii lotniczych i biur podróży oraz przedstawicieli sektora finansowego w tym takich potentatów jak Bank of America, Citigroup czy Goldman Sachs.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane