Spadają kontrakty na indeksy rynków akcji w USA

opublikowano: 22-01-2019, 14:13

W pierwszej fazie wtorkowej sesji na rynkach akcji w USA inicjatywę może mieć podaż.

Po długim weekendzie amerykańscy inwestorzy wracają na rynek akcji w nastrojach popsutych przez wiadomość o najwolniejszym tempie wzrostu gospodarczego Chin od 1990 roku i obniżeniu przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozy globalnego wzrostu w tym roku z 3,7 do 3,5 proc. Dodatkowo prezydent Donald Trump obudził obawy fiaska negocjacji z Chinami pisząc na Twitterze, że muszą one „w końcu zrobić realny deal i przestać sobie pogrywać” w sprawie handlu. Towarzyszą temu pogłoski, że strony negocjacje wciąż nie zbliżyły stanowisk w kilku kluczowych kwestiach, jak na przykład ochrona własności intelektualnej.

Nic dziwnego, że spadają kontrakty na główne indeksy amerykańskich rynków akcji. Kontrakty na DJIA i S&P500 tracą 0,6 proc., a na Nasdaq 0,8 proc. W piątek rynki akcji w USA zaliczyły czwartą zwyżkową sesję z rzędu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy