Spadają rentowności hiszpańskich obligacji

opublikowano: 09-10-2017, 13:03

Po weekendowych demonstracjach, jakie przeszły przez całą Hiszpanię, w których protestowali zarówno zwolennicy, jaki przeciwnicy niepodległości Katalonii, nowy tydzień zaczął się od spadku rentowności hiszpańskich papierów dłużnych, donosi Bloomberg.

Od 1 października, kiedy to odbyło się „nielegalne” referendum ws. odłączenia się Katalonii, zysk z 10-letnich obligacji zszedł do rekordowo niskich poziomów. Niepewność polityczna i podgrzewanie nastrojów przez obie strony (premier Rajoy wyraźnie podkreślił, że nie będzie w tej sprawie żadnych negocjacji) prowadzi do zwyżki ceny długu. Do ogłoszenia niepodległości – jak się spekuluje – może dojść już w najbliższy wtorek.

Rentowność 10-latek spadała w godzinach przedpołudniowych w poniedziałek o około 6 punktów bazowych do 1,65 proc., co jest najniższą wartością od czasu referendum z poprzedniej niedzieli

Spadają też zyski z konkurencyjnych papierów włoskich (- 5 pb do 2,09 proc.). .  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Spadają rentowności hiszpańskich obligacji