Spadają rentowności obligacji państw eurolandu

opublikowano: 14-12-2018, 13:13

Rozczarowujące dane dotyczące gospodarek eurolandu i Chin spowodowały wzrost obaw o tempo globalnego wzrostu, co przełożyło się na spadek rentowności obligacji, pisze Reuters.

W Chinach listopadowa sprzedaż detaliczne rosła najwolniej od 2003 roku, a produkcja przemysłowa najsłabiej od prawie trzech lat. W Europie PMI Francji i Niemiec spadły najniżej od kilku lat.

- Obawy o wzrost wróciły, na PMI Francji wpłynęły protestu, ale w całym eurolandzie PMI okazało się gorsze niż oczekiwano – powiedział Alexander Aldinger, strateg Bayerische Landesbank. – Rynek czyta to tak, że EBC nie będzie w stanie podwyższyć stóp w przyszłym roku jeśli perspektywy jeszcze się pogorszą, szczególnie mając w tle napięcia handlowe USA i Chin oraz brexit – dodał.

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec spadły o 2,5 pkt. bazowego do 0,26 proc. i są bliskie sześciomiesięcznego minimum. Większość „dziesięciolatek” innych państw eurolandu zanotowało podobny spadek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu