Zapowiada się nerwowa sesja na Wall Street

opublikowano: 06-02-2018, 14:54
aktualizacja: 06-02-2018, 15:03

Z drżeniem serca inwestorzy wyczekują na otwarcie wtorkowej sesji na amerykańskich giełdach. Obawy wydają się uzasadnione, gdyż wyceny kontraktów terminowych na indeksy sugerują kontynuację przeceny na rynku kasowym.

Aktualizacja 15:00

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Prezentacja danych o deficycie handlowym USA, choć z wynikiem gorszym od prognoz, wydała sie zachęcić inwestorów do lekkiej zmiany nastawienia i wykorzystania sytuacji do odkupienia przecenionych walorów. Futures na DJ IA i S&P500 zmniejszyły straty, a kontrakty na Nasdaq nawet wyszły na plus.

Być może część handlujących ma nadzieję, że słabsze odczyty makro zniechęcą Fed do częstszym podwyżek stóp procentowych.

14:50

Na około 45 minut przed rozpoczęciem sesji na Wall Street futures na indeks Dow Jones IA zniżkowały o około 1,05 proc., na wskaźnik S&P500 traciły 0,69 proc., zaś na Nasdaq Composite spadały o 0,58 proc.

Skala przeceny – przynajmniej na razie – nie jest na szczęście zbyt duża, co może dawać nadzieje ma uspokojenie sytuacji.

Tymczasem tzw. indeks strachu VIX przekroczył barierę 50 pkt, wchodząc na najwyższy poziom od sierpnia 2015 r.

Wtorkowa sesja poprzedzona jest silnymi spadkami dzień  wcześniej na Wall Street, które już okrzyknięto tąpnięciem, oraz sporą korektą dzisiaj w Azji i Europie.

Nastroje w USA są nerwowe m.in. z powodu gorszych od oczekiwań danych o handlu zagranicznym.

Deficyt handlowy zrósł w grudniu do 53,1 mld USD. Spodziewano się wzrostu do 52 mld USD wobec 50,4 mld USD po korekcie w listopadzie z 50,5 mld USD.

Eksport w grudniu wyniósł 203,35 mld USD, a import 256,5 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy