Spadek Conference Board wywołał wyprzedaż na giełdach w USA

opublikowano: 29-07-2003, 16:47

Amerykańskie giełdy zareagowały wyprzedażą na wiadomość o rekordowym spadku lipcowego wskaźnika Conference Board, obrazującego stan nastrojów konsumentów. Analitycy prognozowali, że wzrośnie on z 83,5 do 85 pkt. Tymczasem okazało się, że spadł do zaledwie 76,6 pkt. Prawdopodobnie przesądził o tym rekordowy wzrost bezrobocia w czerwcu.

Takiego rozczarowania nikt się nie spodziewał. Po wiadomości o spadku wskaźnika Conference Borad indeksy giełd poszły pionowo w dół. Inwestorzy wyprzedawali akcje bez względu na to, czy miało to większe uzasadnienie. Znacznie wzrosły obawy, czy napędzana przez krajową konsumpcję amerykańska gospodarka ma szanse na zapowiadane w drugim półroczu przyspieszenie tempa wzrostu.

Wśród spółek ze średniej Dow Jones zaledwie trzy utrzymują się wciąż ‘powyżej kreski’, w tym jedynie kurs Intela rośnie o ponad 0,5 proc. Najmocniej spada cena papierów koncernu chemicznego Dupont, który wprawdzie podał lepsze niż oczekiwano wyniki kwartału, ale ostrzegł jednocześnie, że do końca roku negatywny wpływ będą wywierać na nie wysokie koszty energii i surowców.

Wzrost z pierwszych minut sesji wymazał kurs McDOnald’s. Spółka poinformowała przed sesją o zgodnych z oczekiwaniami wynikach kwartalnych.

Spada cena Verizon Communicarions. Największy amerykański lokalny operator telekomunikacyjny informował przed rozpoczęciem notowań, że po serii strat znów wypracował zysk kwartalny.

Odzyskanie rentowności w trzecim kwartale rozrachunkowym nie pomogło również koncernowi Tyco International. Kurs spółki po ‘zapaści’ wywołanej wiadomością o wartości lipcowego wskaźnika Conference Board spada o blisko 4 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadek Conference Board wywołał wyprzedaż na giełdach w USA